सेञ्चुरी बैंकको साधारणसभा: सेयर स्वामित्वको संरचना परिवर्तन, संस्थापक सेयर अब ५१ प्रतिशत मात्रै

पुस ३०,काठमाडौँ । सेञ्चुरी कमर्सियल बैंकले आफ्नो सेयर संरचना परिवर्तन गर्ने भएको छ । शुक्रबार राजधानीमा सम्पन्न बैंकको ११ औं वार्षिक साधारणसभाले हाल कायम बैंकको ५३.४१ प्रतिशतको संस्थापक सेयरलाई ५१ प्रतिशतमा झार्ने निर्णय गरेको हो ।

उक्त प्रस्ताव साधारणसभाको बहुमत सदस्यले पारित गरेको छ । यस्तै, बैंकको सोही साधारणसभाले गत आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को मुनाफाबाट सेयधनीहरुलाई ६.०५ प्रतिशत लाभांश वितरण गर्ने प्रस्ताव समेत सर्वसम्मतिले पारित गरेको छ ।

यो सँगै बैंकका सेयर धनीहरुले २०७८ असार मसान्तमा कायम बैंकको चुक्ता पुँजीबाट ९ अर्ब तीन करोड ४४ लाख २९ हजार ५०२ रुपैयाँ ५० पैसा लाभांश पाउने भएका छन् ।

जसमध्ये ५.७५ प्रतिशतले हुन आउने बोनस सेयरमा बैंकले ५१ करोड ९४ लाख ७९ हजार ६९६ रुपैयाँ ३९ पैसा खर्च गर्नेछ भने बाँकी ०।३० प्रतिशतले हुन आउने नगद लाभांशमा २ करोड ७३ लाख ४१ हजार ३६ रुपैयाँ ६५ पैसा खर्च गर्नेछ ।
सोही साधारणसभाले आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को लेखापरीक्षकको प्रतिवेदनसहित आर्थिक वर्ष २०७७÷७८ को आर्थिक विवरण, वासलात, नाफा नोक्सान हिसाब र नगद प्रवाह विवरण बाँडफाँड लगायतका प्रतिवेदन पारित गरेको छ ।

(Visited 3 times, 1 visits today)

Related posts

तपाइलाइ कस्ताे लाग्याे ?